شرکت هواپیمایی پارس (پارس ایر ) در سال 1394 تحت نام ثبتی شرکت پارس اقیانوس کیش در قالب شرکت سهامی خاص با هدف راه اندازی اولین خط هوایی تمام منطقه ای کشور تاسیس گردید. این شرکت با جذب سرمایه از جانب بخش خصوصی و افزایش سرمایه ،اقدام به اجرایی نمودن فاز اول طرح خود از طریق به کار گیری 3 فروند هواپیمای جت بمباردیر CRJ 200 ساخت کشور کانادا نمود و در حال حاضر به عنوان تنها اپراتور این تایپ در کشور محسوب میگردد.


کلیه ناوگان پارس ایر در مالکیت شرکت بوده و به شماره ریجستر EP-PAA, EP-PAB و EP-PAC در کشور ثبت گردیده اند و با توجه به سال ساخت این وسائط پرنده که همگی بعد از سال 2000 میلادی می باشند به عنوان یکی از جوانترین ناوگان عملیاتی کشور محسوب می گردد.


همچنین با عملیاتی شدن شرکت هواپیمایی پارس ایر و تربیت خلبانان ،کادر پرواز و نیروهای متخصص فنی و عملیاتی داخلی ،عملا دانش فنی جدید در حوزه خانواده هواپیماهای بمباردیر در کشور بومی سازی گردیده است.


شرکت پارس ایر در حال حاضر با بهره مندی از نیروی جوانان کوشا و با استعداد میهن عزیزمان در کنار متخصصین با تجربه خارجی وپیشکسوتان داخلی این حوزه ،با رعایت الزامات مربوطه واخذ مجوز AOC از سازمان هواپیمایی کشوری به یاری ایزد منان شروع پروازهای عملیاتی خود را از فروردین ۱۴۰۰ آغاز نموده است و خدمات رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و ارتباط فرودگاه های منطقه ای کشور به فرودگاه های اصلی و همچنین برقراری پروازاز مبادی جدید داخلی به مقاصد بین المللی از مهمترین اهداف این شرکت میباشد.